روزنوشت‌ها

تعدادی از نوشته‌های جدید و قدیمی‌ام

روزنوشت‌ها

تعدادی از نوشته‌های جدید و قدیمی‌ام

۲ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

سلام به همه‌ی دوستای گلم. ممکنه خیلی وقت ها نیاز پیدا کرده باشید که به تکست های پزشکی مراجعه کنید، حالا یا برای خوندن مبحث خاصی یا پیدا کردن نکته یا اپروچ خاصی.

با تلاش یکی از همکارهای خوبمون، سایت Uptomed (دسترسی به آپ تو دیت به صورت رایگان) و سایت Digimed (یک عالمه رفرنس پزشکی به صورت آنلاین) در به صورت رایگان برای پزشکها و دانشجویان ایرانی ساخته شده. میتونه خیلی خیلی مفید باشه که با کم ترین وقت گذاشتن، به هر مطلبی که خواستید به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید. شما هم این سایت ها  رو معرفی کنید به دوستاتون. 

پ.ن: سه ماه دیگه مونده تا فارغ التحصیلی. هفت سال پزشکی چقد زود داره تمام میشه. انشالله خیلی حرفا دارم تو پست های آینده...

EKG-Green

یکی از دغدغه‌های همه‌ی دانشجوهای پزشکی، آموختن سریع خواندن نوار قلب یا ECG (یا EKG) است که ممکن است بارها هم مرور شود ولی دوباره اکثر قسمت‌هایش از یاد برود. بهترین کار برای اینکه یادگرفته‌هامان در ذهنمان بماند، تکرار وتمرین است. در این پست، چند سایت کاربردی معرفی کردم که برای گرفتن یک کوئیز جمع و جور خیلی خوب هستند.

اول این‌سایت که علاوه بر امکان تست گرفتن، آموزش اصول خواندن ECG را در اختیارتان قرار می‌دهد.دراین‌سایت نیز می‌توانید بر اساس درجه تسلطتان و نوع ECG که می‌خواهید از خودتان تست بگیرید. در این‌جا خیلی جمع و جورطبقه بندی خوبی از انواع اختلالاتی که در نوار قلب قابل بررسی است ، قرار داده‌است. علاوه بر سایت‌های قبلی، اینجا هم محل خوبی برای آشنایی به کیس های مختلف ECG است. اینجا و اینجا را هم ببینید.

همچنین کتاب‌های

Making sense of the ECG cases for self assessment ،

EKGs and cardiac studies ،

ECG notes interpretation and management guide ،

12 lead EKG confidence

را درصورتی که میخواهید ECG خواندن را یاد بگیرید یا اطلاعاتتان را مرور کنید، جهت دانلود قرار داده ام.

موفق باشید!